Budowa groty solnej, czyli domowa grota solna w 3 krokach

Bez wątpienia grota solna oraz sama haloterapia służą zarówno zdrowiu fizycznemu, jak i psychicznemu. Zdolność do zapobiegania oraz leczenia wielu chorób, szczególnie układu oddechowego, sprawiła, że coraz więcej osób decyduje się na domową grotę solną. Sprawdź jak przebiega budowa groty solnej oraz jak wybrać najlepszego producenta grot solnych w Twoim rejonie. Zapraszamy.

Grota solna w Twoim domu

Grota solna to chętnie uczęszczane miejsce przez osoby dorosłe oraz dzieci. To strefa relaksu, wyciszenia i zdrowia. Każdy hotel z grotą solną cieszy się dużą popularnością, a goście są niezwykle zadowoleni. Oczywiście grota solna może być dostępna nie tylko w hotelach, spa, sanatoriach, ale także w Twoim domu. Domowa grota solna to rozwiązanie dla całej rodziny, które pozwoli domownikom cieszyć się zdrowiem przez wiele lat.

Budowa groty solnej – etapy

Wyróżnia się dwa rodzaje grot solnych:

  • komercyjna – przeznaczona dla ośrodków siedzących usługi wypoczynkowe, uzdrowiskowe;
  • domowa – wybudowana na terenie gospodarstwa domowego w celach użytku własnego.

Budowa groty solnej składa się z trzech etapów:

  • etap projektowania,
  • etap budowy,
  • etap oddania gotowej groty solnej.

Etap projektowania

Na tym etapie przygotowywany jest szczegółowy projekt groty solnej, który uwzględnia warunki terenowe i powierzchniowe. Projekt zawiera rzut pomieszczenia z góry wraz z naniesionymi drzwiami, oknami czy słupami. Również w tym etapie ważne jest omówienie typów wentylacji (grawitacyjna, mechaniczna) oraz rozmieszczenia tężni solankowej lub halogeneratora.

Etap budowy

Jest to najważniejszy krok, w którego trakcie powstaje cała konstrukcja groty solnej wraz z ustawieniem i montażem ścian nośnych oraz sufitu. Oczywiście wentylacja, klimatyzacja, oświetlenie, instalacja elektryczna czy nagłośnienie są również montowane w tym etapie.

Etap oddania gotowej groty solnej

W ostatnim etapie grota solna jest oddawana do użytku komercyjnego lub domowego. Co ważne, pracownicy najpierw odpowiednio instruują klienta o właściwym używaniu groty solnej oraz służą pomocą i radą w zakresie prowadzenia czy utrzymania groty solnej.

Producent grot solnych – jak wybrać najlepszego?

Budowa groty solnej to poważna inwestycja finansowa, która w założeniu powinna odpłacić się poprawą zdrowia. Na rynku obecnie dostępnych jest wielu producentów grot solnych, którzy oferują swe usługi zapewniając o jak najlepszej jakości. Ale jak wybrać najlepszego? Przede wszystkim należy kierować się opiniami innych klientów, którzy mieli okazję skorzystać z usług danego producenta. Oczywiście nie wszystkie są obiektywne, jednak jeśli spośród kilkunastu opinii przeważają te pozytywne jest to znak, że producent jest godny zaufania. Co więcej, ilość dobrze wykonanych realizacji ma również ogromne znaczenia. Daje to pewność doświadczenia i jakości usług. Warto również zwrócić uwagę na długość gwarancji, jaką oferuje producent. 60 miesiące są optymalnym czasem gwarancji, który również przemawia na korzyść danego producenta.