Budowa tężni solankowej oraz mini tężnia solankowa – 4 niezawodne rady

Tężnia solankowa to solidna drewniana konstrukcja utrzymująca odpowiedni zapas solanki inhalacyjnej, która zamieniana jest w aerozol, a następnie wdychana przez osoby odwiedzające tężnie. Uzdrowiskowe tężnie solankowe to od lat znana metoda lecznicza, pomagająca przy wielu uciążliwych schorzeniach. Obecnie budowane tężnie solankowe są dostępne także w formie mini tężni solankowych, które mogą znaleźć się przy Twoim domu. Sprawdź nasze 4 niezawodne rady o tym, jak przebiega budowa tężni solankowej i co musisz wiedzieć, zanim przystąpisz do realizacji.

Mini tężnia solankowa – zdrowie blisko Ciebie

Tężnia solankowa dzięki swej charakterystycznej, drewnianej budowie pozwala na uzyskanie wysokiego stężenia jodków i bromków w formie aerozolu. Owy aerozol poprzez wdychanie dostaje się nie tylko do układu oddechowego, ale także do krwiobiegu, skąd jest rozprowadzany po całym organizmie. Dzięki temu tężnie solankowe pozwalają uporać się z wieloma schorzeniami górnych dróg oddechowych, skóry, a nawet łagodzą przebieg wielu chorób autoimmunologicznych u dorosłych i dzieci. Co więcej, skutecznie leczą alergie, które są częstą dziecięcą przypadłością.

Tradycyjna tężnia solankowa

Tradycyjna tężnia solankowa, czyli taka, jaką można spotkać w wielu uzdrowiskach to potężna i wysoka budowla, której wnętrze tworzą gałązki tarniny. Po gałązkach zgodnie z grawitacją spływa solanka. Zaś na pod tężnią umieszczony jest basen zbierający spływającą solankę. Najwyższy poziom tężenia (parowania) zachodzi najbardziej intensywnie w słoneczne oraz gorące dni i wówczas uzyskiwane jest wysokie stężenie soli w powietrzu – powyżej 16%.

Mini tężnie solankowe

Mini tężnie solankowe to świetnie rozwiązanie, które przyda się w każdym domu. Mini tężnie to również drewniane budowle wykonane z drewna świerkowego bądź bukowego. Całość wyposażona jest w pompę, której zadaniem jest równomierne rozprowadzanie solanki po odpowiednio przygotowanych wiciach.

Zalety mini tężni solankowej

Największą zaletą mini tężni jest fakt, że można mieć ją we własnym domu i korzystać w każdej chwili. Nawilżone powietrze bogate w lecznicze pierwiastki, a do tego zdrowotny mikroklimat są na wyciągnięcie ręki. To świetny sposób na wzmocnienie odporności, oczyszczenia codziennie wdychanego powietrza, a także zapobieganie wielu infekcjom dróg oddechowych. Dodatkowo solanka wyśmienicie wspomaga procesy regeneracji, nadając relaksowi wyższego wymiaru. Jedyne, czego potrzebujesz, to mini tężnia solankowa w Twoim domu.