Grota solna w domu

Domowa grota solna to coraz częściej stosowane rozwiązanie w wielu gospodarstwach domowych. Umożliwia to regularne dbanie o zdrowie połączone z wewnętrznym wyciszeniem i relaksem, który koi na długi czas. Budowa groty solnej w domu jest bardzo szybkim procesem, który w przyszłości odpłaca się świetną kondycją ciała i umysłu.

Domowa grota solna to skondensowane zdrowie 

Grota solna charakteryzuje się wysokim stężeniem aerozolu soli kamiennej, który w wysoko rozproszonej formie łatwo przedostaje się do dróg oddechowych, skąd z łatwością przenika do krwiobiegu. Specyficzny mikroklimat groty solnej pozwala na skuteczne leczenie oraz profilaktykę wielu przewlekłych i zaostrzonych schorzeń układu oddechowego w tym alergii, oraz infekcji o podłożu wirusowym bądź bakteryjnym. Co więcej, domowa grota solna skutecznie pomaga w terapii chorób autoimmunologicznych, układu sercowo-naczyniowego w tym nadciśnienia, schorzeń dermatologicznych czy nawet zaburzeń hormonalnych. Wachlarz pozytywnych skutków regularnego stosowania groty solnej jest niezwykle szeroki.

Budowa groty solnej – projekt

Pierwszym etapem budowy groty solnej jest oczywiście wykonanie projektu. Głównym założeniem i celem projektu jest spełnienie oczekiwań klienta. Domowa grota solna i przygotowanie jej projektu wymagają nieprzerwanego kontaktu z klientem tak, by maksymalnie zaspokoić jego oczekiwania, co oczywiście odzwierciedli się w efektach leczniczych.

Montaż ścian, czy właściwa budowa groty solnej

Na tym etapie cała energia i skupienie zostają skierowane na przygotowanie instalacji elektrycznej, klimatyzacji, wentylacji oraz montaż ścian nośnych. Tak powstały szkielet gotowy jest do dalszego wyposażania.

Ostatni szlif – wykończenie groty solnej 

Budowa groty solnej w domu tak, jak w przypadku komercyjnej, wymaga odpowiedniego wykończenia w postaci montażu oświetlenia, instalacji elektrycznej, wentylacji oraz dołączenie urządzeń inhalacyjnych, odpowiedzialnych za wytwarzanie aerozolu z soli kamiennej. Jest to ostatni, ale bardzo kluczowy etap, gdyż od niego zależy funkcjonowanie całej groty solnej. 

Grota solna w domu – koszt

Koszt budowy groty solnej w domu jest bardzo ważny dla większości klientów i niekiedy decyduje on o całym projekcie. 

Końcowy koszt budowy zależy od osobistych preferencji oraz oczekiwań klienta. Grota solna to wyśmienita metoda leczenia, na której nie należy oszczędzać. W celu uzyskania kosztorysu warto zgłosić się do profesjonalistów zajmujących się budową groty solnej w domu.