Mini tężnia solankowa – domowa czy ogrodowa?

Tężnia solankowa to solidna drewniana konstrukcja utrzymująca odpowiedni zapas solanki inhalacyjnej, która zamieniana jest w aerozol, a następnie wdychana przez osoby odwiedzające tężnie. Uzdrowiskowe tężnie solankowe to od lat znana metoda lecznicza, pomagająca przy wielu uciążliwych schorzeniach. Obecnie budowane tężnie solankowe są dostępne także w formie mini tężni solankowych, które mogą znaleźć się przy Twoim domu. Sprawdź nasze 4 niezawodne rady o tym, jak przebiega budowa tężni solankowej i co musisz wiedzieć, zanim przystąpisz do realizacji.

Mini tężnia solankowa – co to?

Mini tężnia ogrodowa to niewielka konstrukcja, która jest wykorzystywana do inhalacji powietrza nasyconego mikrocząsteczkami soli. Podobnie jak pełnowymiarowa tężnia solna, mini tężnia ogrodowa ma za zadanie poprawić stan zdrowia poprzez wykorzystanie właściwości leczniczych soli. Mini tężnie solankowe to świetnie rozwiązanie, które przyda się w każdym domu. Mini tężnie to również drewniane budowle wykonane z drewna świerkowego bądź bukowego. Całość wyposażona jest w pompę, której zadaniem jest równomierne rozprowadzanie solanki po odpowiednio przygotowanych wiciach.

Mini tężnia ogrodowa jest zwykle mniejsza niż pełnowymiarowa tężnia solna, co pozwala na zainstalowanie jej w ogródku, na tarasie lub balkonie. Konstrukcja mini tężni składa się z metalowej ramy, wewnątrz której umieszcza się solankę lub inny rodzaj soli. Solanka jest wytwarzana poprzez rozpuszczenie soli w wodzie, a następnie dyfuzję solanki do otoczenia.

Chcesz zbudować tężnie solankową? Sprawdź naszą ofertę – budowa tężni solankowej!

Tradycyjna tężnia solankowa

Tradycyjna tężnia solankowa, czyli taka, jaką można spotkać w wielu uzdrowiskach to potężna i wysoka budowla, której wnętrze tworzą gałązki tarniny. Po gałązkach zgodnie z grawitacją spływa solanka. Zaś na pod tężnią umieszczony jest basen zbierający spływającą solankę. Najwyższy poziom tężenia (parowania) zachodzi najbardziej intensywnie w słoneczne oraz gorące dni i wówczas uzyskiwane jest wysokie stężenie soli w powietrzu – powyżej 16%.

Więcej o tężniach solankowych przeczytasz w naszej ofercie: Tężnia solankowa – producent

Mini tężnia ogrodowa

Aby skorzystać z mini tężni ogrodowej, należy usiąść w pobliżu konstrukcji i oddychać powietrzem nasyconym solą. Inhalacje soli z mini tężni ogrodowej mają na celu złagodzenie objawów chorób układu oddechowego, takich jak astma, przewlekłe zapalenie oskrzeli czy alergie. Sól powoduje rozrzedzenie wydzieliny i łatwiejsze jej odkrztuszanie, co poprawia stan zdrowia układu oddechowego.

Warto zwrócić uwagę, że mini tężnia ogrodowa to niezwykle skuteczne narzędzie w leczeniu chorób, a także sposób na poprawę samopoczucia.

Mini tężnia domowa

Mini tężnia domowa to niewielka konstrukcja, którą można zainstalować w domu, w celu poprawienia stanu zdrowia poprzez inhalację powietrza nasyconego solą. Podobnie jak pełnowymiarowa tężnia solna, mini tężnia domowa ma za zadanie wykorzystać właściwości lecznicze soli do poprawy stanu zdrowia.

Mini tężnia domowa zazwyczaj składa się z metalowej lub drewnianej ramy, wewnątrz której umieszcza się solankę lub inny rodzaj soli. Solanka jest wytwarzana poprzez rozpuszczenie soli w wodzie, a następnie dyfuzję solanki do otoczenia. W mini tężni domowej powietrze jest nasycone drobinkami soli, które mają działanie antybakteryjne i przeciwwirusowe.

Aby skorzystać z mini tężni domowej, należy usiąść w pobliżu konstrukcji i oddychać powietrzem nasyconym solą. Inhalacje soli z mini tężni domowej mają na celu złagodzenie objawów chorób układu oddechowego, takich jak astma, przewlekłe zapalenie oskrzeli czy alergie. Sól powoduje rozrzedzenie wydzieliny i łatwiejsze jej odkrztuszanie, co poprawia stan zdrowia układu oddechowego.

Zalety mini tężni solankowej

Tężnia solankowa dzięki swej charakterystycznej, drewnianej budowie pozwala na uzyskanie wysokiego stężenia jodków i bromków w formie aerozolu. Owy aerozol poprzez wdychanie dostaje się nie tylko do układu oddechowego, ale także do krwiobiegu, skąd jest rozprowadzany po całym organizmie. Dzięki temu tężnie solankowe pozwalają uporać się z wieloma schorzeniami górnych dróg oddechowych, skóry, a nawet łagodzą przebieg wielu chorób autoimmunologicznych u dorosłych i dzieci. Co więcej, skutecznie leczą alergie, które są częstą dziecięcą przypadłością.

Największą zaletą mini tężni jest fakt, że można mieć ją we własnym domu i korzystać w każdej chwili. Nawilżone powietrze bogate w lecznicze pierwiastki, a do tego zdrowotny mikroklimat są na wyciągnięcie ręki. To świetny sposób na wzmocnienie odporności, oczyszczenia codziennie wdychanego powietrza, a także zapobieganie wielu infekcjom dróg oddechowych. Dodatkowo solanka wyśmienicie wspomaga procesy regeneracji, nadając relaksowi wyższego wymiaru. Jedyne, czego potrzebujesz, to mini tężnia solankowa w Twoim domu.