Budowa i projektowanie groty solnej

Od czego zaczynamy budowę groty solnej?

 

Tworzymy niezwykłe miejsce, przyozdobione walorami zdrowotnymi i przyjemnymi dla każdego organizmu. Grota solna i jej projektowanie pochłania nas całkowicie – sprawia radość, kreuje nowe doświadczenia. Od czego zaczynamy? Aby móc zbudować tego typu pomieszczenie, potrzebujemy określonego metrażu powierzchni domowej. Optymalna wielkość dla naturalnej jaskini rozpoczyna się od 5 m2, a kończy nawet na 100 m2. Wiele osób pomija ten aspekt, niemniej jednak ważna jest również wysokość danego pomieszczenia – minimalny wymóg to od 200cm . Preferowana lokalizacja dla grot to piwnica domu lub parter z dokładnie wyodrębnioną strefą.

 

Grota solna – projektowanie

 

Skoro znamy już wymogi, jakie powinien spełniać dom, aby móc zaaranżować zdrowotne pomieszczenie, przejdźmy do etapu pt. „Grota solna – projektowanie”. Etap wstępny obejmuje opracowanie projektu pomieszczenia – tu kluczem do osiągnięcia złotego środka jest wysłuchanie potrzeb Klientów. Konsultacja z przyszłym użytkownikiem jaskini jest istotna na każdym kroku, niemniej jednak to właśnie ten etap należy do najważniejszych.

 

Grota solna – budowa

 

Po dokładnym i skrupulatnym przygotowaniu projektu, nadszedł czas na zadanie – Grota solna i jej budowa. Przygotowujemy wewnętrzną elektryczną wentylację i klimatyzację. Następnie budujemy i montujemy ściany nośne, wykonane z kruchów solnych (to właśnie im zawdzięczamy powstawanie specyficznego mikroklimatu). Instalujemy oświetlenie oraz urządzenia inhalacyjne, które zostały omówione podczas tworzenia projektu. Jako specjaliści w tej dziedzinie służymy również radą i pomocą nie tylko w zakresie budowy groty, ale i korzystania z naturalnej jaskini.

 

Zapraszamy do kontaktu!