Cegły solne – zdrowotne rozwiązanie do Twojego wnętrza

Cegły solne to ostatnio bardzo popularny materiał, stosowany w różnych branżach przemysłowych. Są wykorzystywane w budownictwie, jako elementy dekoracyjne, w przemyśle chemicznym i spożywczym, a nawet w kosmetyce. Jednak coraz częściej można spotkać cegły solne w zwykłych domach i mieszkaniach, gdzie są wykorzystywane jako elementy wykończeniowe, przede wszystkim w saunach.

Czym są cegły solne?

Cegły solne to specjalny rodzaj cegły wykonany z soli kamiennej, która jest nierafinowaną solą mineralną. Sól ta zawiera różne minerały, takie jak m.in. magnez, potas, wapń, żelazo i jod. Dzięki temu cegły solne są naturalnym źródłem tych składników, a ich właściwości zdrowotne są szeroko znane.

Jak się montuje cegły solne?

Montaż cegieł solnych jest dość prosty, ale wymaga trochę cierpliwości i dokładności. Przede wszystkim należy upewnić się, że ściana, na której będą montowane cegły, jest sucha, czysta i pozbawiona wszelkich ubytków. Następnie należy nałożyć specjalny klej do cegieł solnych, który jest dostępny w sprzedaży wraz z cegłami. Klej nakłada się równomiernie na całej powierzchni cegły, a następnie przylega ją do ściany. W celu zapewnienia prawidłowego ułożenia cegieł, zaleca się stosowanie poziomicy i linii.

Jak się czyści cegły solne?

Cegły solne nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji, ale należy je regularnie czyścić. Najlepszym sposobem na usunięcie zanieczyszczeń z cegieł solnych jest użycie kwasu solnego rozcieńczonego w wodzie. Należy ostrożnie nałożyć roztwór na cegły za pomocą miękkiej szczotki lub gąbki, a następnie dokładnie spłukać wodą. Należy pamiętać, że kwas solny jest bardzo silnym środkiem czyszczącym, dlatego przed jego użyciem zawsze należy przetestować go na małym obszarze, aby upewnić się, że nie uszkodzi cegły.

Cegły solne do sauny

Cegły solne to materiał, który coraz częściej wykorzystuje się w saunach. Dzięki swoim właściwościom zdrowotnym cegły solne wpływają pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Właściwości te wynikają z faktu, że cegły solne wykonane są z soli kamiennej, która jest nierafinowaną solą mineralną, zawierającą wiele cennych składników mineralnych.

Cegły solne do sauny to przede wszystkim elementy dekoracyjne, które w połączeniu z odpowiednim oświetleniem i wykończeniem nadają saunie wyjątkowego charakteru. Warto jednak zaznaczyć, że cegły solne w saunie pełnią również funkcje zdrowotne, takie jak stymulacja układu odpornościowego, poprawa krążenia i odżywienie skóry.

Temperatura powietrza w saunie z cegłami solnymi jest niższa niż w tradycyjnych saunach, co powoduje, że korzyści zdrowotne są jeszcze większe. Zawarta w cegłach solnych sól kamienista uwalnia się pod wpływem temperatury, wchłaniana jest przez skórę, a następnie przedostaje się do krwiobiegu, gdzie przyspiesza metabolizm i oczyszcza organizm z toksyn.

Montaż cegieł solnych w saunie jest bardzo prosty, a klejenie cegieł do ściany można wykonać samodzielnie. Należy jednak pamiętać, że klej do cegieł solnych jest specjalnym klejem dostosowanym do tego typu materiału, a więc nie można stosować zwykłych klejów do cegieł. Klej nakłada się równomiernie na całej powierzchni cegły, a następnie przylega ją do ściany. Należy zwrócić uwagę na prawidłowe ułożenie cegieł, aby uzyskać równomierne ułożenie i uniknąć pęknięć.

Cegły solne do sauny są również łatwe w pielęgnacji. Wystarczy regularnie czyścić je miękką szczotką lub gąbką, używając roztworu kwasu solnego rozcieńczonego w wodzie. Należy jednak pamiętać, że kwas solny jest bardzo silnym środkiem czyszczącym, dlatego należy ostrożnie go stosować i zawsze przetestować na małym obszarze, aby upewnić się, że nie uszkodzi cegły.

Cena cegieł solnych do sauny jest uzależniona od wielu czynników, takich jak jakość cegły, ilość potrzebna do pokrycia powierzchni, a także koszt montażu.