Blog

Grota solna – zalety

Grota solna to przede wszystkim unikatowy i niepowtarzalny morski mikroklimat, który możesz mieć nawet w swoim domu. Groty, jak i tężnie solne to znane metody leczenia i zapobiegania wielu, ciężkich schorzeń u dorosłych oraz dzieci.

Więcej

Grota solna przeciwwskazania

Grota solna wykazuje wysokie wartości terapeutyczne w przypadku większości schorzeń, jednak zdarzają się okoliczności, w których nie jest ona zalecana. Kto powinienem zrezygnować z wizyt w grocie solnej? Jakie zalety niesie regularne korzystanie z solanki? Zapraszamy do lektury. 

Więcej

Grota solna w domu

Domowa grota solna to coraz częściej stosowane rozwiązanie w wielu gospodarstwach domowych. Umożliwia to regularne dbanie o zdrowie połączone z wewnętrznym wyciszeniem i relaksem, który koi na długi czas. Budowa groty solnej w domu jest bardzo szybkim procesem, który w przyszłości odpłaca się świetną kondycją ciała i umysłu.

Więcej

Budowa tężni solankowej oraz mini tężnia solankowa – 4 niezawodne rady

Tężnia solankowa to solidna drewniana konstrukcja utrzymująca odpowiedni zapas solanki inhalacyjnej, która zamieniana jest w aerozol, a następnie wdychana przez osoby odwiedzające tężnie.

Więcej

Budowa groty solnej, czyli domowa grota solna w 3 krokach

Bez wątpienia grota solna oraz sama haloterapia służą zarówno zdrowiu fizycznemu, jak i psychicznemu. Zdolność do zapobiegania oraz leczenia wielu chorób, szczególnie układu oddechowego, sprawiła, że coraz więcej osób decyduje się na domową grotę solną.

Więcej

Serwis grot solnych oraz serwis tężni solnych – wszystko co musisz wiedzieć

Zarówno serwis grot solnych, jak i serwis tężni solankowych to temat często zapominamy. Jednak należy pamiętać, że wymagają one okresowych remontów czy renowacji tak, by mogły w pełni służyć przez wiele lat.

Więcej

Grota Solna dla dzieci

Leczenie chorób układu oskrzelowo-płucnego w jaskiniach solnych jest znane ludziom od kilku tysiącleci. Haloterapia jako oficjalna metoda terapeutyczna jest stosowana od końca XX wieku, gdyż całkowicie naśladuje warunki panujące w naturalnych jaskiniach solnych.

Więcej

Grota Solna w ciąży

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. Wiele przyszłych mam boryka się z problemami ze strony górnych dróg oddechowych i powinno bardziej uważać na zdrowie swoje a tym samym dziecka.

Więcej